Przejdź do stopki

Profil zaufany

    wyświetleń: 789

Treść

Czym jest profil zaufany

Profil zaufany to zbiór informacji o użytkowniku. Wprowadzone dane są weryfikowane. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany, jest wiarygodna — nikt nie może się pod nią podszyć. Dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone, aby nikt — poza właścicielem — nie miał do nich dostępu i nie mógł ich wykorzystywać.

Za pomocą profilu zaufanego potwierdzisz swoją tożsamość w internecie i podpiszesz elektroniczne dokumenty — na przykład gdy składasz wniosek przez internet, nie musisz go drukować, podpisywać i skanować albo dosyłać go pocztą do urzędu. Wystarczy, że podpiszesz go profilem zaufanym.

Co zyskasz

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

W serwisie OBYWATEL.GOV.PL również korzystamy z profilu zaufanego. Dzięki temu potwierdzamy, kim jesteś. Za pomocą profilu zaufanego możesz tu sprawdzić:

Jak założyć profil?

Sprawdź, jak krok po kroku założyć profil zaufany na 1 z 2 sposobów. Poniżej wybierz, jak chcesz załatwić sprawę.

Za pomocą internetowego konta bankowego

Za pomocą certyfikatu kwalifikowanego

Potwierdź swoje dane

Punkty potwierdzające to różne urzędy i banki. Wniosek o założenie profilu zaufanego wysyłasz przez internet, a swoje dane potwierdzasz osobiście w dowolnym punkcie potwierdzającym (również za granicą).

Jak długo jest ważny profil zaufany

3 lata. Potem możesz przedłużać jego ważność o kolejne 3 lata.

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna.

Ile będziesz czekać

Profil zaufany założysz od razu.

 

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 Instytucja odpowiedzialna: Ministerstwo Cyfryzacji

 

Projekt „e – Powiat Nowosądecki” realizowany jest przez Powiat Nowosądecki w partnerstwie z Gminą Chełmiec, Gminą Kamionka Wielka, Gminą Łososina Dolna, Gminą Nawojowa, Gminą Rytro, Gminą Gródek nad Dunajcem, Miastem Grybów, Gminą Korzenna, Gminą Łabowa, Miastem i Gminą Piwniczna – Zdrój, Gminą Podegrodzie, Miastem i Gminą Stary Sącz oraz Gminą Łącko w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenie, działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.

Na Skróty