Przejdź do stopki

Gminne zawody sportowe w mini piłce ręcznej pod patronatem wójta gminy Łososina Dolna Andrzeja Romanka

    wyświetleń: 216
Gminne zawody sportowe w mini piłce ręcznej pod patronatem wójta gminy Łososina Dolna Andrzeja Romanka

Treść

W dniu 7 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Żbikowicach odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Dzieci w mini piłce ręcznej, które zostały zorganizowane, już po raz kolejny, pod patronatem Wójta Gminy Łososina Dolna- pana Andrzeja Romanka.

Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców z terenu naszej gminy, które zaprezentowały wysoki poziom sportowy i duże zaangażowanie. Wszystkich uczestników turnieju, na czele z nauczycielami z poszczególnych szkół, serdecznie powitała pani dyrektor – Jadwiga Czyżycka, życząc rywalizacji w duchu fair play i dobrej zabawy.

Chłopcy zagrali systemem „każdy z każdym”, natomiast drużyny dziewcząt zostały rozlosowane do dwóch grup, z których pierwsze dwa zespoły zagrały w półfinałach, aby następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Kategoria dziewcząt:

1 miejsce – SP Tęgoborze - opiekun Iwona Babicz

2 miejsce – SP Łososina Dolna - opiekun Anna Pajor

3 miejsce – SP Żbikowice - opiekun Sabina Ciastoń

4 miejsce – SP Michalczowa - opiekun Klaudia Gruca

5 miejsce – SP Rąbkowa – opiekun Agata Zielińska, SP Witowice Dolne – opiekun Daniel Kowalik, SP Rojówka – opiekun Barbara Waligóra

Kategoria chłopców:

1 miejsce – SP Łososina Dolna – opiekun Anna Pajor

2 miejsce – SP Michalczowa – opiekun Klaudia Gruca

3 miejsce – SP Rojówka – opiekun Barbara Waligóra

4 miejsce – SP Rąbkowa – opiekun Agata Zielińska

Główny sędzia zawodów: Pani Halina Stanuch, sędziowie techniczni: Monika Grzyb i Szymon Orzechowski.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, a zwycięskie – medalami, które wręczył wójt gminy Łososina Dolna – pan Andrzej Romanek.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę przedstawicielek Rady Rodziców, pań: Agnieszki Piwowar i Katarzyny Gawęckiej, za przygotowanie pysznego poczęstunku dla wszystkich uczestników zawodów.

Dziękuję wszystkim zawodnikom, sędziom, nauczycielom, pani pielęgniarce Małgorzacie Walaszczyk, oraz władzom gminy za wsparcie i zaangażowanie w organizację tych sportowych zmagań. Gratuluję drużynom udziału i dziękuję za grę fair play oraz sportową rywalizację, jednocześnie życzę wszystkim drużynom dalszych sukcesów i pasji w uprawianiu sportu.

Ze sportowym pozdrowieniem – organizator Sabina Ciastoń.

Na Skróty