Przejdź do stopki

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

    wyświetleń: 250
Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Treść

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że od 3 stycznia 2023 została uruchomiona nowa wersja Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Najważniejsze zmiany obejmują m.in. podwyższenie progów dochodowych, zwiększenie wysokości dotacji oraz możliwość złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie dla tych, którzy już wcześniej skorzystali z Programu. Program promować będzie również kompleksową termomodernizację budynków gospodarstw domowych.

Nowy Program dostępny jest pod linkiem https://www.wfos.krakow.pl/od-3-stycznia-2023-r-rusza-nowa-wersja-programu-czyste-powietrze/

Bieżące i szczegółowe dane można zaleźć na oficjalnej stronie Programu https://czystepowietrze.gov.pl .

Nabór wniosków prowadzony jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Infolinia nt. Programu czynna jest w godzinach 800 – 1500 pod numerem: 12 422 94 90  (wew.: 1).

Przypominamy również, że w Urzędzie Gminy Łososina Dolna  działa Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” (tel.: 18 444 80 02 wew. 531 e-mail: czyste.powietrze@lososina.pl.).

Zachęcamy mieszkańców gminy, zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania w ramach Programu, do zapoznania się z Programem oraz korzystania z bezpłatnej porady i pomocy formalnej w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie czy wniosku o płatność. Zapraszamy do kontaktu oraz umówienia się na indywidualne konsultacje.

Wspólnie dbajmy o czyste powietrze.

Na Skróty

Zdjęcia