Przejdź do stopki

Mamy kolejne pieniądze na modernizację drogi!

    wyświetleń: 181
Mamy kolejne pieniądze na modernizację drogi!

Treść

25 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie promes z Funduszu Leśnego.

Promesę na niebagatelną kwotę 823.000,00 zł pozyskała również Gmina Łososina Dolna na zadanie związane z modernizacją drogi gminnej Łyczanka – Wronowice w miejscowości Łyczanka.

Promesy wręczał poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Pan Edward Siarka oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Pan Paweł Szczygieł.

Promesy na remonty dróg i poprawę infrastruktury oprócz Wójta Gminy Łososina Dolna Andrzeja Romanka odebrali także samorządowcy z Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego.

Modernizacja drogi odbywać się będzie na odcinku o długości prawie 1 km i polegać będzie na korytowaniu, wzmocnieniu drogi poprzez wykonanie podbudowy mechanicznej oraz podbudowy z kruszywa łamanego, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej, wykonaniu poboczy drogowych, oczyszczeniu istniejących rowów, wymianie przepustów drogowych pod drogą gminną oraz pod zjazdami.

- „To już kolejna droga, która zostanie gruntownie zmodernizowana w gminie Łososina Dolna. Cieszę się z pozyskanych środków, bo to dla gminy ogromny sukces. Inwestycje drogowe są jednym z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy, podobnie jak inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową, edukacyjną, itp. Staram się rozwijać gminę w sposób zrównoważony, po to, aby poziom życia w każdej jej części był zbliżony.

I właśnie drogi są istotnym elementem tego zrównoważonego rozwoju. Łączą one mieszkańców i podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników”- mówi Andrzej Romanek wójt gminy.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w drugiej połowie roku.

 

fot. M.Książkiewicz / bobowa24.pl

Na Skróty

Zdjęcia