Warning: Creating default object from empty value in /usr/src/cms/library/Telekom/Cms/Modules/Mod29.php on line 86
Marian Pajor - ZNANI KRAJANIE - Gmina Łososina Dolna
Przejdź do stopki

ZNANI KRAJANIE

Treść

Twórca ludowy - rzeźbiarz. Zajmuje się rzeźbą od wielu lat. Jego rzeźby znajdują się w wielu krajach świata. Wykonuje rzeźby i płaskorzeźby realistyczne o tematyce religijnej i świeckiej w drewnie lub w kamieniu według własnego lub powierzonego projektu.

"Zamiłowanie do pracy dłutem towarzyszy mi już od najmłodszych lat. Pierwsze rzeźby wykonywałem będąc nastoletnim chłopcem. W roku 1981 ukończyłem Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Moja praca dyplomowa została oceniona wzorowo i zachowana w muzeum szkolnym. Otworzyłem własną pracownie, którą stopniowo powiększałem. Mój 35 – letni dorobek twórczy obejmuje głównie rzeźby i płaskorzeźby realistyczne o tematyce religijnej i świeckiej. Posągi, portrety i figurki wykonuję z drewna i kamienia według własnego lub powierzonego projektu, dostosowując się do indywidualnych życzeń osób zamawiających moje dzieła. Wiele wykonanych przez mnie posągów, reliefów i grup rzeźbiarskich wypełnia wnętrza świątyń. Uwzględniają one charakter kościołów. Wykonanie ich jest różnorodne: naturalne, kolorowane, polichromowane ze złoceniem. Wielkość moich dział rzeźbiarskich jest różnorodna: od bardzo małych, aż do monumentalnych. Jedne z moich rzeźb zostały przekazane Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas wizyty w Starym Sączu oraz Nitrze na Słowacji.

Trudnię się również sztukaterią, rzeźbieniem ozdób drewnianych do dekoracji fasad i wnętrz. Moje rzemiosło artystyczne obejmuje przedmioty do użytku codziennego m. in. meble. Wykonane przeze mnie figury w kamieniu pięknie prezentują się w ogrodach.

Moje wieloletnie doświadczenie i fachowość są gwarancją usług najwyższej jakości. Staram się spełniać oczekiwania osób zamawiających moje dzieła rzeźbiarskie"- mówi artysta Marian Pajor.

Kontakt:  tel.18 444 83 04, 669 808 306

www.rzezbaartystyczna.pl