Przejdź do stopki

OSP Tęgoborze otrzymała nowy sprzęt

    wyświetleń: 158
OSP Tęgoborze otrzymała nowy sprzęt

Treść

Dnia 3 lipca 2024 roku Wójt Gminy Adam Wolak uroczyście  przekazał specjalistyczny sprzęt ratowniczy pozyskany przez Gminę Łososina Dolna na rzecz Ochotniczej  Straży Pożarnej w Tęgoborzy ze środków Województwa Małopolskiego.

Strażacy ochotnicy są zazwyczaj pierwszymi na miejscu zdarzeń i bardzo często to od ich natychmiastowej pomocy zależy zdrowie i życie poszkodowanych. Sprzęt oraz specjalistyczne szkolenie o jakie wzbogaciła się jednostka OSP z Tęgoborzy umożliwi naszym strażakom sprawne udzielanie pierwszej pomocy i z pewnością przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, jak również do poprawy warunków pracy strażaków w sytuacjach kryzysowych, ratując ludzkie życie.

Jednostka w ramach dofinansowania dla OSP w których funkcjonują zespoły ratownicze z psem otrzymała dofinansowanie w kwocie 20.000,00 złotych za które zakupiła specjalistyczny sprzęt oraz uczestniczyła w specjalistycznym szkoleniu.

Na Skróty