Przejdź do stopki

Z nadejściem wiosny ruszamy z kolejną inwestycją drogową

    wyświetleń: 200
Z nadejściem wiosny ruszamy z kolejną inwestycją drogową

Treść

W dniu 28.03.2024 r. podpisana została umowa na dofinansowanie zadania pn.: „Remont drogi gminnej nr 292644 K Świdnik- Koszary na odcinku I - w km od 0+000,00 do km 0+550,00, na odcinku II - w km od 1+300,00 do km 1+445,00 , na odcinku III - w km od 1+650,00 do km 2+205,00 w miejscowości Świdnik, gmina Łososina Dolna.”

Na tę drogę otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 157 328,00 zł.

Zakres prac będzie obejmował między innymi: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, prace ziemne, poprawę odwodnienia drogi. Drogę pokryje nowa asfaltowa nawierzchnia, a nadto zostaną utwardzone pobocza. W trosce o bezpieczeństwo zamontowane zostaną oznakowania pionowe, poziome oraz barierki ochronne.

  • Wartość zadania opiewa na kwotę: 2 117 563,20 zł.
  • Dofinansowanie wyniesie: 1 157 328,00 zł. (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg).

- „Z początkiem wiosny, to wspaniała informacja dla mieszkańców gminy Łososina Dolna. Droga Świdnik – Koszary stanowi dojazd do wielu zabudowań mieszkalnych, ale też do gruntów rolnych. Droga ta wymaga modernizacji, bowiem jest już bardzo sfatygowana. Po wykonaniu prac mieszkańcy gminy będą mieli do dyspozycji bezpieczny i komfortowy spory odcinek drogi. Bardzo się cieszę, że mimo trudności, udało nam się pozyskać środki zewnętrzne, bowiem, co podkreślam zawsze, z gminnego budżetu realizacja takich kosztownych inwestycji byłaby niemożliwa. Wkrótce ogłosimy przetarg, wyłonimy wykonawcę i przystąpimy do realizacji zadania. Co warte podkreślenia, to już kolejna inwestycja drogowa w tym roku, a kolejne przed nami” – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

- „Każda inwestycja drogowa otwiera nowe możliwości i wierzę w to, że ta również przyniesie taki efekt. Atrakcyjne tereny pod zabudowę jednorodzinną, dobra droga zachęcą mieszkańców do inwestowania, w tym budowę domów. Naszą piękną gminę czynimy jeszcze piękniejszą i przyjazną, realizując różnego rodzaju inwestycje, w tym drogowe” – dodaje gospodarz.

fot. MUW.

Na Skróty