Przejdź do stopki

Umowa na budowę drogi gminnej Tęgoborze - koło szkoły podpisana

    wyświetleń: 286
Umowa na budowę drogi gminnej Tęgoborze - koło szkoły podpisana

Treść

W dniu 8 marca 2024 r. gmina Łososina Dolna podpisała umowę na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej Tęgoborze - koło Szkoły, w km od 0+003,50 do km 0+206,00, w miejscowości Tęgoborze, gmina Łososina Dolna”.

Zakres prac będzie obejmował m.in.: roboty ziemne wraz z wykonaniem odwodnienia drogi, budowę jezdni, chodników dla pieszych oraz kanału technologicznego. Oprócz tego będą wykonywane roboty wykończeniowe, zostaną umieszczane oznakowania, urządzenia BRD oraz oświetlenie uliczne.

Wartość inwestycji po przetargu opiewa na kwotę 1 215 892,0 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 617 029,00 zł.

- „Ruszamy z kolejną inwestycją drogową, tj. budową nowej drogi gminnej Tęgoborze – koło Szkoły. Co istotne, na budowę tej drogi otrzymaliśmy spore dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Bardzo się cieszę z otrzymanego dofinansowania, bowiem bez zewnętrznego wsparcia realizacja tej inwestycji byłaby niemożliwa. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy. Budowa tej drogi uporządkuje nam kwestię rozwiązań komunikacyjnych, a co za tym idzie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczącej się w szkole podstawowej w Tęgoborzy. Będzie wygodnie, bezpiecznie i estetycznie, bowiem inwestycja obejmuje również budowę chodnika wraz z oświetleniem. Co ważne, przełożenie drogi otworzy cały ten teren pod inwestycję w szeroko rozumianą edukację, a pomysł na taką inwestycję już się zrodził i myślę, że to ciekawy pomysł, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców” - informuje Andrzej Romanek, wójt gminy.

 

Fot: https://www.malopolska.uw.gov.pl

Na Skróty