Przejdź do stopki

To już kolejna dotacja pozyskana przez gminę Łososina Dolna w ramach programu „Małopolskie świetlice wiejskie”

    wyświetleń: 150
To już kolejna dotacja pozyskana przez gminę Łososina Dolna w ramach programu „Małopolskie świetlice wiejskie”

Treść

W ramach ogłoszonego konkursu pn. „Małopolskie świetlice wiejskie 2024” gmina Łososina Dolna pozyskała środki finansowe z budżetu województwa małopolskiego w kwocie 40 000,00 zł, dla klubów sportowych w Witowicach Dolnych i Tęgoborzy. Tym samym wsparciem objęta zostanie społeczność sołectw w Witowicach Dolnych oraz Tęgoborzy.

Dofinansowanie oraz wkład własny gminy zostaną przeznaczone m.in. na zakup krzeseł, stołów, sprzętu RTV oraz zestawu do ćwiczeń.

- „Inwestycja ma na celu przede wszystkim podniesienie standardu i jakości życia naszych  społeczności lokalnych. Zakupione zostanie wyposażenie, które będzie służyło budowie tożsamości i integracji mieszkańców. W poprzedniej edycji wsparcie otrzymał Dom Strażaka w Tęgoborzy oraz Klub sportowy "Łosoś" z Łososiny Dolnej. Dzięki zakupom sprzętu, elementów wyposażenia i akcesoriów, pomieszczenia podniosą swoją funkcjonalność, staną się atrakcyjniejszymi miejscami do spotkań, organizacji wydarzeń i różnego rodzaju zajęć. Realizacja w nich oferty kulturalnej i rekreacyjnej będzie więc o wiele łatwiejsza i bardziej atrakcyjna" - mówi gospodarz gminy Andrzej Romanek.

LKS "Łosoś" Łososina Dolna

Na Skróty