Przejdź do stopki

Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości

    wyświetleń: 201

Treść

11 listopada 2023 roku odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej pod przewodnictwem ks. dziekana dr. Piotra Drewniaka, w koncelebrze ks. Damiana Kostrzewy proboszcza parafii Michalczowa oraz wikariusza ks. Pawła Gruszki. Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych i Parafialno - Gminnej Orkiestry Dętej, przemaszerowali pod Pomnik Poległych w II Wojnie Światowej upamiętniający martyrologię mieszkańców z terenu gminy Łososina Dolna, gdzie odbył się Apel Poległych. Wójt gminy Andrzej Romanek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bolesławem Oleksym i Wiceprzewodniczącym Rady Krzysztofem Koseckim złożyli hołd oraz wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Poległych w II Wojnie Światowej. Wiązanki zostały również złożone przez pozostałe delegacje biorące udział w uroczystościach. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Andrzej Romanek.

Pomnik

Po apelu Parafialno - Gminna Orkiestra Dęta uświetniła uroczystość krótkim patriotycznym koncertem przy Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej. Kolejnym punktem programu, po powitaniu uczestników przez Panią Annę Turek Dyrektora Szkoły w Łososinie Dolnej, był wytęp młodzieży z bogatym i pięknym programem artystycznym. W przygotowanie akademii zaangażowani byli uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Gołąb, Anny Hili i Ireny Pasionek. Dekorację wykonała pani Magdalena Bryniak. Chór szkolny pod opieką pani Małgorzaty Wygody zaśpiewał wspaniałe pieśni patriotyczne, które uświadomiły powagę święta.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu pielęgnowanie tożsamości narodowej, kultury i tradycji. Słowo Boże wygłoszone podczas Mszy Świętej, wystąpienie wójta oraz akademia przygotowana przez uczniów stała się nie tylko okazją do refleksji nad trudną historią naszego kraju, ale także czasem radości, wspólnego świętowania i patriotycznego ducha, który zawsze powinien nas łączyć.

W związku z uroczystością wpłynęły listy okolicznościowe od Posłów na Sejm: Barbary Bartuś, Urszuli Nowogórskiej oraz Arkadiusza Mularczyka, które zamieszczamy poniżej.

NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA!

Pełna fotorelacja znajduje się na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

Na Skróty

Pliki

Urszula Nowogórska.pdf 203.16 KB
Barbara Bartuś.jpg 869.13 KB
Arkadiusz Mularczyk.pdf 118.36 KB