Przejdź do stopki

Apetyt na Zdrowie w Szkole Podstawowej w Rąbkowej

    wyświetleń: 185
Apetyt na Zdrowie w Szkole Podstawowej w Rąbkowej

Treść

Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Rąbkowej działa Szkolna Kasa Oszczędności. Jego opiekunami są Panie Irena Saczka i Małgorzata Rabiańska, które w 2006 roku założyły Szkolną Kasę Oszczędności w Szkole Podstawowej w Tabaszowej.

W tym roku zdobyły Srebrną Odznakę w Konkursie SKO dla szkół.

Dnia 23.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Rąbkowej odbyło się I Integracyjne Spotkanie Szkolnych Kas Oszczędności pod hasłem "Apetyt na Zdrowie".

W spotkaniu brali udział uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy z tamtejszym opiekunem SKO, Panią Agnieszką Rosiek.

Przybyli też zaproszeni goście z banku PKO: Pan Krzysztof Zajdel, Ekspert banku z Krakowa, Pani Grażyna Bodziony, Kierownik I Oddziału PKO w Nowym Sączu i Pani Wiesława Twardowska, nowosądecka opiekun SKO.

Gośćmi byli Państwo Elżbieta i Jan Litwińscy, właściciele „Sadu Zosi”, często zapraszający przedszkolaki do swojego gospodarstwa sadowniczego.

W ramach spotkania przeprowadzono:

- warsztaty kulinarne dla uczniów klasy VII, połączone z konkursem, poprowadzone przez szefa kuchni, Pana Damiana Kmiecika – Bocheńskiego,

- test wiedzy SKO o zdrowym odżywianiu dla uczniów klas III,

- warsztaty dla uczniów klas I – III „Co wiemy o jabłkach?”, przeprowadzone przez Panią Paulinę Bugajską,

- konkurs plastyczny i plastyczno – techniczny dla klas I i II.

Po warsztatach nastąpiła część artystyczna. Uczniowie wykorzystali piosenki i wiersze, aby uświadomić szkolnej społeczności, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Październik to miesiąc oszczędzania, o czym przypominali mali aktorzy promujący SKO.

Wydarzeniu towarzyszył „Jesienny kiermasz jabłkowy”, przygotowany przez rodziców przedszkolaków. Stoły uginały się od przysmaków, których głównym składnikiem były jabłka.

            Spotkanie zwieńczyło ogłoszenie zwycięzców konkursów. Pani dyrektor Maria Orzeł wręczyła  laureatom dyplomy, a przedstawiciele banku nagrody sponsorowane przez PKO.

            Społeczność szkolna serdecznie dziękuje sponsorom, bez których ten dzień nie byłby tak udany: Firmie Agrotex, Piekarni Tęgoborze, sadownikom Państwu Elżbiecie i Janowi Litwińskim, Państwu Paulinie i Grzegorzowi Bugajskim, Państwu Joannie i Andrzejowi Grabczykom, Państwu Monice i Adamowi Hajdugom, Państwu Izabeli i Arkadiuszowi Lachom oraz wszystkim rodzicom dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Autor: Szkoła Podstawowa w Rąbkowej

Na Skróty