Przejdź do stopki

Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa wręczony Pani Doktor Zofii Jungiewicz

    wyświetleń: 928

Treść

Pani Doktor Zofia Jungiewicz odebrała dokument potwierdzający nadanie Honorowego Obywatelstwa naszej Gminy podczas uroczystej Nadzwyczajnej Sesji Rady, która odbyła się 28 sierpnia 2023 r. w sali Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

Honorowe Obywatelstwo Gminy Łososina Dolna, jest wyrazem najwyższego wyróżnienia za wybitne zasługi dla Gminy Łososina Dolna, w szczególności w zakresie tworzenia wspólnego dobra, przyczyniania się do rozwoju Gminy i wspierania jej społeczności.

Radna Rady Gminy Pani Halina Wolińska odczytała uzasadnienie wniosku Kapituły. Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

Uroczystego wręczenia Aktu Nadania, medalu, odznaki oraz legitymacji dokonał Przewodniczący Rady Gminy Pan Bolesław Oleksy wraz z zastępcą Panem Krzysztofem Koseckim oraz Wójtem Gminy Panem Andrzejem Romankiem.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: Poseł na Sejm Jan Duda oraz najbliższa rodzina Pani Doktor: syn Piotr, córki: Agnieszka, Barbara, Anna, Katarzyna oraz wnuczęta.

Pani Doktor Zofia Jungiewicz nie kryła łez wzruszenia. Dziękowała wszystkim za zaproszenie na tę uroczystość i uznała, że jest to dla niej ogromne wyróżnienie.  Dodała, iż Jej radość jest tym większa, ponieważ małżonek śp. Józef Jungiewicz 30 września 2020 r. również został uhonorowany tym zaszczytnym tytułem.

- „To była niezwykła uroczystość, dostojni goście, podniosła chwila. Takie dobro i zaangażowanie społeczne warto doceniać. Pani Doktor jest dla nas autorytetem godnym uznania i naśladowania" - mówi jeden z Radnych Rady Gminy.

- „Te łzy wzruszenia dowodzą tego jak ważnym jest nadanie Honorowego Obywatelstwa Gminy Łososina Dolna, jak dużo to znaczy dla tych osób, które przez Radę Gminy, przez Wysoką Kapitułę zostały docenione jako dowód najwyższego uznania i uszanowania. Dla tych osób, które na tej naszej „łososińskiej”, „tęgoborskiej” ziemi, zaznaczyły swoje wyraźne ślady, co więcej te ślady pozostaną dla potomnych – mówił Andrzej Romanek, gospodarz gminy.

- „To co jest najważniejsze, poza tym Honorowym Obywatelstwem, to uznanie mieszkańców, uznanie pacjentów, uznanie ludzi, którym Pani Doktor będąc lekarzem pomogła i wciąż pomaga, uratowała i pomogła wielu osobom w ich trudnych sytuacjach życiowych, sytuacjach medycznych. Zawsze otwarta, stanowcza, ale zawsze bardzo pomocna. Osoba, która z „sercem na dłoni” oraz z wielką troską i wielką odpowiedzialnością patrzyła na pacjentów. Ten dowód uznania, to nie tylko ten tytuł Honorowego Obywatelstwa, ale to serce, a raczej, to uznanie zbudowane w sercach mieszkańców naszej gminy. Za to piękne poświęcenie, nie tylko postawę zawodową, ale i też za postawę życiową, w imieniu Wysokiej Rady oraz Mieszkańców Gminy Łososina Dolna serdecznie Dziękuję życząc wielu lat w zdrowiu, spokoju radości i uśmiechu na twarzy - wszystkiego dobrego"– dodał wójt gminy.

Poniżej link do LII Nadzwyczajnej sesji Rady Gminy.

https://lososina.sesja.pl/portal/videos/2c3167ac-8a8c-406d-b9f0-77b8b59a6716

Zdjęcia: Dominik Dziedzic - CKIPG Łososina Dolna

Na Skróty