Przejdź do stopki

Umowa na remont drogi gminnej podpisana

    wyświetleń: 174
Umowa na remont drogi gminnej podpisana

Treść

W dniu dzisiejszym (14.06.2023 r.) podpisana została umowa na „Remont drogi gminnej nr 292647K Skrzętla- Kłodne w km od 0+015,00 do km 0+756,00 w miejscowości Skrzętla – Rojówka, Gmina Łososina Dolna”.

Na tę drogę otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 300 518,00 zł.

Zakres prac obejmuje między innymi roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne i odwodnieniowe. Jezdnia zostanie wykonana z masy bitumicznej, pobocza z kruszywa łamanego. Nadto zostanie wykonane oznakowanie pionowe oraz zamontowane bariery ochronne.

- „To będzie kolejny odcinek drogi wyremontowany w naszej gminie, co cieszy, tym bardziej że na remont tej drogi zdobyliśmy środki zewnętrzne z RFRD. Będzie bezpiecznie i komfortowo. Naszych gminnych dróg zmodernizowaliśmy już bardzo dużo, a wciąż jeszcze sporo pracy przed nami. Co ważne, nasze gminne inwestycje realizujemy przy wsparciu środków zewnętrznych, czy to rządowych, czy to unijnych, czy Lasów Państwowych i tym samym nasza sytuacja finansowa jest bardzo stabilna, mimo ogromnej skali inwestycji jakich się podjęliśmy, inwestycji koniecznych i oczekiwanych. Bardzo dziękujemy za otrzymane wsparcie. Podkreślam to, bowiem bez tego wsparcia wiele inwestycji samorządowych tak koniecznych nie miałoby szansy na realizację” – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.


Wartość zadania opiewa na kwotę: 581 588,28 zł.

  • Dofinansowanie: 300 518,00 zł (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg)
  • Budżet Gminy: 281 070,28 zł

Termin zakończenia robót zaplanowano na 31 sierpnia 2023 r. Prosimy kierujących pojazdami i pieszych o zachowanie ostrożności w bezpośrednim rejonie prowadzonych prac.

 

Na Skróty