Przejdź do stopki

Ziemia - Nasz Dom - Gminny Konkurs Ekologiczny

    wyświetleń: 172
Ziemia - Nasz Dom - Gminny Konkurs Ekologiczny

Treść

6 czerwca, w dzień po Światowym Dniu Ochrony Środowiska, w Szkole Podstawowej im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych odbyła się XX edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego „Ziemia- Nasz Dom”.

Organizatorami konkursu są: Urząd Gminy Łososina Dolna, Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych oraz Zakład Gospodarki Komunalnej „Łososina”.

Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs od lat organizowany jest w dwóch kategoriach: konkurs plastyczny i teoretyczny. Prace plastyczne uczniowie wykonują samodzielnie w dniu konkursu, w części teoretycznej rozwiązują test wiadomości z zakresu ekologii. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Konkurs wiedzy:

I miejsce – Kinga Czepiel SP Łososina Dolna

II miejsce – Lilianna Cebula SP Witowice Dolne

III miejsce – Sara Sternal SP Łososina Dolna

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Julia Czyżycka SP Witowice Dolne

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie należą się wielkie brawa i podziękowania za czynną postawę i zaangażowanie w dążeniu do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Fundatorami wspaniałych nagród w konkursie był Urząd Gminy w Łososinie Dolnej oraz ZGK „Łososina”, gospodarzem natomiast była Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Bryniak z Urzędu Gminy, która jak co roku, wszystko zorganizowała i sprawnie przeprowadziła. Bardzo dziękujemy.

red. Krystyna Szafraniec

fot. SP Witowice Dolne

Na Skróty