Przejdź do stopki

Gminny Integracyjny Dzień Dziecka

    wyświetleń: 218
Gminny Integracyjny Dzień Dziecka

Treść

4 czerwca 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej im.mjra.pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy we współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Fundacji Dzień Dziecka, odbył się Gminny Integracyjny Dzień Dziecka.

Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Dyrektora Szkoły Irenę Bastę zaproszonych gości, sponsorów i wszystkich zgromadzonych.

W niedzielne popołudnie szkolny plac zmienił się nie do poznania. Wszędzie pojawiły się kolorowe balony i stoiska pełne różnorakich produktów. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony program i wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosenki, scenki teatralne, tańce w wykonaniu dzieci z klas 0-3 edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, przygotowane pod kierunkiem wychowawców. Miłym akcentem był występ szkolnego zespołu wokalno-muzycznego „Stokrotki” wraz z solistkami.

Przyjemnie było oglądać pokaz mody europejskiej. Uczniowie klas 0-VIII w przepięknych strojach prezentowali narodowe stroje danego kraju. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez Radę Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły liczne atrakcje. Naszym pociechom najbardziej przypadły do gustu: inteligentny tor przeszkód, miasteczko rowerowe, dmuchańce i ścianka fotograficzna.

Powodzeniem cieszyło się: malowanie twarzy, warkoczyki i tatuaże. Uczestnicy festynu wraz z druhami OSP Tęgoborze mieli okazję pokonywać ekstremalny strażacki tor przeszkód oraz obejrzeć fascynujący pokaz lotniczy w wykonaniu zaprzyjaźnionego ze szkołą pana Marka Ziółkowskiego. Na piknik przybyli nowosądeccy motocykliści, którzy pomagali zbierać fundusze dla poszkodowanego kolegi. Tego dnia wolontariusze- absolwenci i uczniowie naszej szkoły należący do Fundacji Dzień Dziecka sprzedawali popcorn i watę cukrową. Z kolei firma „Koral” obdarowała dzieci lodami, a soczkami i balonami Bank Spółdzielczy Łososina Dolna. Centrum Kultury Łososina Dolna częstowała cukierkami. W czasie festynu można było zakupić cegiełkę z przeznaczeniem na rehabilitację jednego z rodziców naszego ucznia. Posiadacze cegiełek brali udział w losowaniu nagród ufundowanych przez założycieli fundacji Dzień Dziecka i licznych sponsorów.

Jak piknik to i biesiada. Wszyscy mogliśmy się raczyć grillowaną kiełbaską, wspaniałym ciastem i napojami. Wielką atrakcją jak i nowością naszego pikniku była degustacja potraw kuchni europejskiej.

Rodzice wraz z uczniami poszczególnych klas przygotowali stoiska w barwach danego kraju wraz z przepysznymi potrawami. Na Nich zawsze można liczyć- nie zawiodą. Nad całością imprezy czuwali: Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz przedstawiciele Centrum Kultury. Oprawa muzyczna należała do dj Woytka i nauczycieli naszej szkoły. Festyn zakończył się późnym wieczorem w rodzinnej atmosferze. Rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas. Na zakończenie pani Dyrektor Irena Basta serdecznie podziękowała sponsorom dzięki, którym odbyła się ta przepiękna impreza. Słowa wdzięczności popłynęły też do nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich obecnych.

Źródło: ckip.lososina.pl

Na Skróty