Przejdź do stopki

Zmodernizujemy kolejną drogę dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych

    wyświetleń: 200
Zmodernizujemy kolejną drogę dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych

Treść

W sobotę 3 czerwca 2023 r., w Centrum Kultury i Promocji  Gminy Łososina Dolna odbyło się wręczenie promes na realizacje przedsięwzięć drogowych w gminach Powiatu Sądeckiego i Limanowskiego.

Promesy otrzymały: Mszana Dolna, Stary Sącz, Łukowica, Rytro, Jodłownik, Chełmiec, Korzenna, Gródek nad Dunajcem oraz Łososina Dolna.

W spotkaniu udział wzięli Parlamentarzyści oraz samorządowcy. Wręczenia promes dokonał  Pan Edward Siarka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pan Arkadiusz Mularczyk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Pan Jan Duda Poseł na Sejm RP, Pan Wiktor Durlak Senator RP, Pan Paweł Szczygieł Dyrektor RDLP w Krakowie oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa Pan Janusz Krywult, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Pan Rafał Tokarz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna Pan Stanisław Michalik.

Środki finansowe przekazane przez Lasy Państwowe zostaną przeznaczone na modernizację i remonty dróg. W gminie Łososina Dolna zostanie zmodernizowana droga Stańkowa – Kąty, w miejscowości Stańkowa.

- „Bardzo się cieszę, że z Funduszu Leśnego pozyskaliśmy środki na modernizację drogi w naszej gminie. To już kolejne środki pozyskane z Lasów Państwowych. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku otrzymaliśmy dofinansowanie właśnie z Lasów Państwowych (Funduszu Leśnego) na dwie drogi Łyczanka - Wronowice i Witowice Dolne - Cisowiec. Obecnie otrzymane wsparcie, zgodnie z wnioskiem, przeznaczymy na odcinkową poprawę parametrów drogi Stańkowa - Kąty. Inwestycja ta, to szansa na komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z tej drogi. Będzie on służyła lokalnej społeczności, ale również Lasom Państwowym, które prowadzą gospodarkę leśną w lasach położonych na terenie naszej gminy. Bardzo dziękuję Dyrekcji Lasów Państwowych za dostrzeganie naszych potrzeb i finansowe wsparcie”– mówi gospodarz gminy, Andrzej Romanek.

fot. Krzysztof Niedzielan - rdn.pl oraz Dominik Dziedzic - ckip.lososina.pl

Na Skróty