Przejdź do stopki

Jest promesa dla OSP Tabaszowa

    wyświetleń: 198
Jest promesa dla OSP Tabaszowa

Treść

W dniu 28 lutego 2023 r., informowaliśmy o tym, że strażacy z OSP Tabaszowa cieszą się wiadomością o dofinansowaniu na zakup nowego samochodu. Wczoraj tj. 5 kwietnia jednostka OSP Tabaszowa otrzymała promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Senator RP Wiktor Durlak, Posłanki i Posłowie na Sejm RP: Barbara Bartuś, Urszula Nowogórska, Elżbieta Zielińska, Jan Duda, Patryk Wicher, Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński, Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Komendant Miejski PSP Paweł Motyka oraz Wójtowie i Druhowie z jednostek, które otrzymały dofinansowanie.

Zakup samochodu finansowany będzie z następujących źródeł:

  • Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 475 000 zł,
  • Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 75 000 zł,
  • Budżetu gminy oraz wkładu własnego jednostki OSP Tabaszowa – 400 000 zł.

Wartość szacunkowa samochodu oscyluje w granicach 950 000 zł, jednak to przeprowadzone procedury przetargowe wskażą ostateczny koszt zakupu samochodu.

– "Za to finansowe wsparcie w kwocie 550 000 zł chcę wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Nie byłoby samochodu nie tylko dla OSP Tabaszowa, ale i dla OSP Łososina Dolna i OSP Tęgoborze, gdyby nie zewnętrzna pomoc finansowa"  – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy. – "My wspieramy Druhny i Druhów w zakupie samochodów, a oni odwdzięczają się nam, mieszkańcom gminy, swoją ofiarną służbą, w myśl pięknego przesłania „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Nich to wsparcie, będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich serce i oddanie" – podkreśla gospodarz gminy.

 

fot.: Przemysław Kaczor, Patryk Wicher, UG.

Na Skróty

Zdjęcia