Przejdź do stopki

Umowa na rozbudowę sieci wodociągowej wraz ujęciami wody pitnej podpisana

    wyświetleń: 347
Umowa na rozbudowę sieci wodociągowej wraz ujęciami wody pitnej podpisana

Treść

 

W dniu 10 marca 2023 roku gmina Łososina Dolna podpisała umowę na zadanie pn.: ”Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Łososina Dolna wraz z ujęciami wody pitnej”. W ramach postępowania przetargowego wybrany został wykonawca tj. firma PHU „INKO 2001” K. Łukasik, K. Kaczor, J. Majewski Spółka Jawna.

Na inwestycję opiewającą na kwotę 3.996.213,06 zł, gmina Łososina Dolna uzyskała dofinansowanie w wysokości 2.990.000,00 zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład, którego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2025 rok.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Gmina Łososina Dolna rozbuduje sieć wodociągową wraz z ujęciami wody pitnej w następujących zakresach:

ZAKRES I – Budowa ujęć wody pitnej w Witowicach Dolnych wraz z kolektorem łączącym ujęcia z istniejącą siecią wodociągową – zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu inwestycji.

ZAKRES II – Budowa odcinków sieci wodociągowej w miejscowości Łososina Dolna – Nowiny - zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu inwestycji.

ZAKRES III – Rozbudowa wodociągu rozdzielczego w miejscowości Łososina Dolna i Wronowice.

- „To bardzo dobra wiadomość, bowiem potrzeby związane z zaopatrzeniem w wodę wciąż są spore. Staramy się tym potrzebom sprostać, choć nie jest to łatwe. Ale, rok do roku, przy wsparciu środków zewnętrznych, tym razem z Polskiego Ładu, budujemy kolejne kilometry sieci wodociągowej. Co ważne, rozbudowujemy nie tylko sieci, ale i źródła jej zasilania, tj. ujęcia wody pitnej. Patrzymy w długookresowej perspektywie, bowiem bez budowy nowych ujęć wody, rozbudowa sieci wodociągowej mogłaby „utknąć w martwym punkcie”. Patrzymy na wszystkie sprawy w sposób kompleksowy, ale i długim horyzoncie czasowym. Inaczej mówiąc myślimy nie tylko o obecnych, ale i przyszłych pokoleniach naszych mieszkańców, którym wody zabraknąć nie powinno, po to właśnie budujemy nowe ujęcia. Woda jest źródłem życia i my dbamy o to, aby to źródło nie wyschło” - podkreśla Andrzej Romanek, wójt gminy.

 

                   

 

Na Skróty

Zdjęcia: