Przejdź do stopki

Strażacy z OSP Tabaszowa cieszą się wiadomością o nowym wozie! To już pewne!

    wyświetleń: 258
Strażacy z OSP Tabaszowa cieszą się wiadomością o nowym wozie! To już pewne!

Treść

Ukazała się lista rankingowa jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku mają otrzymać dofinansowanie na zakup nowego wozu strażackiego. Wśród beneficjentów znalazła się OSP Tabaszowa. Do jednostki w Tabaszowej trafi nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy, który zastąpi dotychczasowy wóz znajdujący się  na wyposażeniu jednostki.

- „To powód do wielkiej radości dla ochotników z OSP Tabaszowa, lecz również dla całej społeczności lokalnej naszej gminy. Radość jest tym większa, że to już trzeci nowy samochód dla naszych strażaków ochotników. Dotychczas nowe samochody zostały zakupione dla OSP Łososina Dolna i OSP Tęgoborze. Teraz czas na wsparcie OSP Tabaszowa. Czekamy jeszcze na wiadomość jaka będzie ostateczna kwota dofinansowania, a ile trzeba będzie dołożyć  m.in.: z budżetu gminy. Trzeba jednak powiedzieć, że bez wsparcia zewnętrznego zakup nowego samochodu nie byłby możliwy. Bezpieczeństwo Mieszkańców jest naszym priorytetem, a nowy samochód zagwarantuje nie tylko większe bezpieczeństwo mieszkańców, ale i bezpieczeństwo oraz komfort służby strażaków ochotników. Dziękuję MSWiA za dostrzeganie potrzeb naszych druhen i druhów, którzy bezinteresownie służą ludziom w myśl pięknego przesłania „Bogu na chwałę ludziom na pożytek” - mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

-„Dziękuję wszystkim druhnom i druhom z terenu gminy Łososina Dolna za piękną służbę, poświęcenie, ofiarną postawę, bez której nawet najlepszy sprzęt, na nic się zda, zaś w rękach profesjonalistów, a za takich Was uważam, zdziała cuda”  – dodaje Andrzej Romanek.

-„Bardzo się cieszymy, że mamy dofinansowanie do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Mamy świadomość, że trzeba będzie jeszcze dołożyć środki z budżetu gminy, a i my musimy się postarać, ale wierzę mocno, że wspólnymi siłami uda się go zakupić. Ten nowy samochód będzie nam niezwykle pomocny w służbie i niesieniu pomocy naszym mieszkańcom” – dodaje Władysław Szabla, Prezes OSP Tabaszowa.

Na Skróty