Przejdź do stopki

Uroczyste podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu przed budynkiem Urzędu Gminy

    wyświetleń: 252
Uroczyste podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu przed budynkiem Urzędu Gminy

Treść

W piątek 11 listopada 2022 r. o godzinie 8.00 przed budynkiem Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej wraz  z odśpiewaniem hymnu narodowego. Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Andrzej Romanek wraz z pełnomocnikiem Józefem Szkarłatem, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Schneider wraz z Radnymi, Sołtysi, Dyrektor CKiPG Monika Sowa, przedstawiciele OSP Łososina Dolna, Tęgoborze, Tabaszowa, Stańkowa, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej Anna Turek, grono pedagogiczne, uczniowie wraz z rodzicami oraz mieszkańcy.

Poczet flagowy tworzyli strażacy OSP Łososina Dolna.

Cała uroczystość została uświetniona przez Parafialno-Gminną Orkiestrę Dętą z Łososiny Dolnej pod batutą Tadeusza Szkarłata.

W październiku 2022 r. zakończono realizację projektu: „Pod Biało-czerwoną” polegającego na zakupie i montażu masztu wraz z flagą Polski, który został wzniesiony przy budynku Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej. Całkowita wartość zadania opiewała na kwotę 10.326,43 zł, z czego dofinansowanie z Budżetu Państwa wyniosło 4.129,34 zł, natomiast pozostałe 6.197,09 zł to wkład własny gminy.

Dziękujemy zarówno mieszkańcom, którzy brali udział w głosowaniu poprzez co przyczynili się do postawienia masztu, jak i tym którzy wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu.

Na Skróty