Przejdź do stopki

Kolejna inwestycja drogowa zakończona

    wyświetleń: 151
Kolejna inwestycja drogowa zakończona

Treść

Modernizacja drogi gminnej Łososina Dolna – Tłoki koło Pana Stosura w miejscowości Łososina Dolna zakończona. Inwestycja była możliwa, dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość zadania to kwota 513 749,51 zł.

W ramach tego przedsięwzięcia został kompleksowo zmodernizowany odcinek drogi o długości ponad 500 mb. Zakres robót obejmował w szczególności: wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, uzupełnienie istniejącej nawierzchni tłuczniowej pobocza z kruszywa łamanego, wymianę korytek betonowych i przepustów, umocnienia rowów płytami skarpowymi oraz wykonanie pionowego oznakowania.

- To już kolejna droga na terenie gminy, która została gruntownie zmodernizowana. Jej wykonanie możliwe było dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki rządowemu wsparciu sporo inwestycji na terenie naszej gminy udało się zrealizować w ciągu ostatnich lat. Bardzo się z tego cieszę bowiem dzięki tym inwestycjom, nie tylko drogowym, systematycznie poprawia się komfort życia mieszkańców gminy Łososina Dolna. A tych inwestycji w ostatnich latach jest naprawdę bardzo dużo. Remont tej drogi oczekiwany był od wielu lat. Niektórzy wręcz wątpili, że dojdzie on kiedykolwiek do skutku. My konsekwentnie, zgodnie z założeniami, realizujemy zadania.  I choć czasy są bardzo trudne, bowiem koszty inwestycji lawinowo rosną, my nie zwalniamy tempa” – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Na Skróty