Przejdź do stopki

Dbajmy o czystość nad "Sądeckim morzem"

    wyświetleń: 177
Dbajmy o czystość nad

Treść

Gmina Łososina Dolna dba o to, aby miejsca publiczne oraz przestrzeń do wypoczynku i rekreacji były czyste i schludne. W związku z tym podejmujemy działania mające na celu poprawę czystości, a tym samym otoczenia w którym wypoczywamy i żyjemy.

W celu zachowania ładu i czystości niezbędne są w takich miejscach kosze na śmieci. Dlatego też w ubiegłym tygodniu zostały zakupione nowe kosze betonowe o pojemności 120 litrów, które będą służyć naszym mieszkańcom oraz turystom korzystającym z terenu zrekultywowanego nad Jeziorem Rożnowskim w Tęgoborzy.

Po przygotowaniu podbudowy przez Zakład Gospodarki Komunalnej „ŁOSOSINA” Spółka z o.o., kosze te zostały zamontowane przy stołach z ławeczkami.

Bardzo prosimy osoby biwakujące, odpoczywające, spacerujące w tym miejscu o zachowanie porządku i czystości oraz wrzucanie butelek, papierków, odpadków, a w szczególności niedopałków papierosów do koszy betonowych.  

- Każdy z nas powinien dbać o to, aby otoczenie w którym przebywa było czyste i schludne, gdyż przestrzeń w której żyjemy, ma ogromny wpływ na jakość naszego funkcjonowania. Mam nadzieję, że poprzez nawet te drobne działania wspólnie zadbamy o środowisko oraz jego czystość i naprawimy zło, które wyrządzamy naszej planecie zarzucając ją tonami śmieci. Wierzę, że wspólnie zadbamy o otoczenie naszego „Sądeckiego morza” i zostawimy je przyszłym pokoleniom w lepszym stanie niż go zastaliśmy -  mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Na Skróty