Przejdź do stopki

Mamy dofinansowanie na budowę ośrodka zdrowia w Łososinie Dolnej

    wyświetleń: 338
Mamy dofinansowanie na budowę ośrodka zdrowia w Łososinie Dolnej

Treść

Znane są już wyniki trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Dofinansowanie przyznano jednostkom samorządu terytorialnego (gminom, powiatom) w tym Gminie Łososina Dolna.

Nasza gmina otrzymała 2 980 000,00 zł na zaprojektowanie oraz budowę ośrodka zdrowia w Łososinie Dolnej.

Budynek, w którym mieści się obecny ośrodek zdrowia w Łososinie Dolnej jest bardzo stary i nieprzystosowany do tego typu działalności. Jego remont jest ekonomicznie nieopłacalny. Budynek został wybudowany w latach 60- tych XX wieku i nie spełnia warunków technicznych i funkcjonalnych.

  - To wspaniała wiadomość! Dziękujemy za to duże dofinansowanie. To szansa na kolejną, jakże ważną i konieczną inwestycję, to szansa na nowoczesną przychodnię. Chcemy, aby nasi mieszkańcy leczyli się w komfortowych warunkach i miejmy nadzieję w szerszym zakresie świadczonych usług medycznych, niż ma to miejsce dzisiaj. To oczywiście też zależy od kadry medycznej, a lekarzy niestety w Polsce brakuje. Chcemy jednak stwarzać warunki ku temu, aby kolejni lekarze chcieli leczyć w naszej gminie, a bez nowoczesnej infrastruktury szanse są niewielkie. Musimy patrzeć perspektywicznie i dlatego przystępujemy do budowy nowoczesnej placówki. Przyznane środki związane z wyrównywaniem szans dla gmin, na terenie których funkcjonowały PGR-y pozwolą zaprojektować i wybudować ośrodek zdrowia w Łososinie Dolnej, a tym samym spełnić oczekiwania mieszkańców. Chcemy, aby budynek był nowoczesny i funkcjonalny - mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Na Skróty