Przejdź do stopki

Rusza kolejna inwestycja drogowa

    wyświetleń: 157
Rusza kolejna inwestycja drogowa

Treść

Rozpoczęły się prace związane z inwestycją drogową pn.: Modernizacja drogi gminnej nr 292541 K Łososina Dolna – Tłoki koło Stosura w km 0+002,50 – 0+509,20 w miejscowości Łososina Dolna.
 
Wykonawcą inwestycji jest firma „ZIBUD” z Kamienicy. Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 513 749,51 zł. Zgodnie z umową termin zakończenia prac planowany jest na 29 lipca 2022 r.
W ramach przedsięwzięcia wykonana zostanie podbudowa drogi z kruszywa łamanego wraz z uzupełnienieniem nawierzchni pobocza, wymiana korytek betonowych i przepustów oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego.
Przypomnijmy, że inwestycja została dofinansowana ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
- „Staramy się ciągle podnosić standard życia w naszej gminie. Infrastruktura drogowa jest istotnym jego elementem. Ten odcinek drogi jest w złym stanie i wymaga oczekiwanej przez mieszkańców modernizacji” - powiedział Radny Gminy Łososina Dolna Sławomir Bryniak.
 
- „Nie zwalniamy inwestycyjnego tempa. Wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia, ale mogę z satysfakcją powiedzieć, że to już kolejna droga, która przejdzie gruntowną modernizację, co poprawi komfort i bezpieczeństwo osób z niej korzystających. Bardzo się cieszę, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpiecznej, wygodnej i nowoczesnej drogi” - mówi wójt gminy Andrzej Romanek.
 
Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa w okresie prowadzenia robót drogowych.
 
Na Skróty

Zdjęcia