Przejdź do stopki

Kolejne 300 tyś. pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.

    wyświetleń: 171
Kolejne 300 tyś. pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.

Treść

Gmina Łososina Dolna inwestuje duże pieniądze w rozbudowę bazy edukacyjnej.
W chwili obecnej realizuje budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rojówce za kwotę blisko 3 mln zł. Dbamy również o to, aby istniejąca infrastruktura była modernizowana, poszukując środków zewnętrznych na wsparcie tego typu inwestycji.

Po raz kolejny udało się pozyskać duże pieniądze. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskaliśmy dla Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej kwotę 300 tyś zł. na kompleksową przebudowę centralnego ogrzewania i kotłowni.

„Bardzo się cieszę z kolejnych 300 tyś. zł. pozyskanych środków zewnętrznych, bowiem pozwala nam to przeprowadzić konieczną inwestycję bez potrzeby angażowania środków własnych. Instalacja centralnego ogrzewania i kotłownia w Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej wymaga gruntownej przebudowy, ponieważ jest mocno zużyta, mało efektywna, a co za tym idzie kosztowna w utrzymaniu. Dzięki tej inwestycji ogrzewanie będzie nowoczesne, oszczędne, a tym samym ekologiczne. To kolejna tego typu inwestycja w poprawę efektywności funkcjonowania naszej infrastruktury edukacyjnej. W ubiegłym roku, kompleksowo przebudowaliśmy kotłownię w Szkole Podstawowej w Michalczowej,
a niedawno wymieniliśmy na energooszczędne oświetlenie sal gimnastycznych w kilku szkołach. Inwestujemy po to, aby było nowocześnie, oszczędnie i ekologicznie”
– podkreśla wójt Andrzej Romanek.

Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku w okresie przerwy wakacyjnej.

Na Skróty

Zdjęcia