Przejdź do stopki

Kolejna inwestycja drogowa na terenie naszej gminy do realizacji!

    wyświetleń: 282
Kolejna inwestycja drogowa na terenie naszej gminy do realizacji!

Treść

W grudniu br. została podpisana umowa z firmą BUDOMAX z Nowego Sącza na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie drogi gminnej wraz z budową zatoki parkingowej w miejscowości Tęgoborze.

 

Całkowita wartość inwestycji po przetargu wynosi: 355 276,18 zł brutto. Zadanie to będzie  realizowane przy wsparciu finansowym, jakie gmina otrzymała w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Wysokość otrzymanej dotacji to kwota: 284 220,00 zł, co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Pozostała część zostanie sfinansowana z budżetu gminy. Planowany termin zakończenia prac to maj 2021 roku.

 

Zakres rzeczowy zadania obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, przebudowę  istniejącego chodnika, budową zatoki  parkingowej, przebudowę nawierzchni drogi wraz z jej oznakowaniem.

 

„To już kolejna droga poddana gruntownej przebudowie w naszej gminie. Cieszę się, tym bardziej, że 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji to środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowana droga poprawi bezpieczeństwo i komfort rodziców dowożących dzieci do przedszkola, ale także turystów wypoczywających nad Jeziorem Rożnowskim oraz osób korzystających z pobliskiego „ORLIKA” i boiska sportowego „LKS HART” w Tęgoborzy. Co więcej, inwestycja ta zmieni estetykę tego miejsca i uporządkuje układ komunikacyjny” – podkreśla wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek.

 

Uprzejmie prosimy wszystkich użytkowników w/w drogi o wyrozumiałość i cierpliwość w okresie wykonywanych prac, a także w miarę możliwości korzystania z innych miejsc parkingowych w centrum Tęgoborzy.

 

Na Skróty

Zdjęcia: