Przejdź do stopki

Łososińskie Święto Plonów. Rolnicy i sadownicy dziękowali za udane plony.

    wyświetleń: 16

Treść

Wieniec dożynkowy z Tęgoborzy był najpiękniejszy!

Łososińskie Święto Plonów po raz kolejny zgromadziło setki mieszkańców gminy Łososina Dolna. Wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie zespołu Jakubkowianie i spróbować regionalnych pyszności.

Nie zabrakło oczywiście konkursu wieńców dożynkowych, który w tym roku wygrało Tęgoborze.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej, a następnie, korowód przeszedł ulicami Łososiny na plac przed Centrum Kultury.

Gości witał wójt Stanisław Golonka.

- Nasza gmina jest znana z sadów i upraw rolniczych – mówił wójt Stanisław Golonka. - Gospodarstwa rolne zajmują znaczną część powierzchni gminy. Dziękuję rolnikom i sadownikom, za to, że pomimo różnych przeciwności – nadal podejmują swoją ciężką pracę nie wymawiając się trudnymi warunkami pogodowymi, czy niskimi cenami skupu. Jesteśmy ludźmi zaradnymi, mądrymi i pracowitymi. Dzisiaj, po okresie ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę – świętujmy więc!

Na spotkanie z rolnikami i mieszkańcami gminy przybył starosta nowosądecki Marek Pławiak.

- Wasza praca pozwala nam wszystkim korzystać z dobrodziejstw natury. Cieszę się, że w gminie Łososina Dolna kultywuje się tradycje związane ze zbiorem zbóż i płodów rolnych. Gratuluję samorządowi Łososiny, na czele z wójtem Stanisławem Golonką, tak udanej i pięknej imprezy oraz dbałości o nasze zwyczaje – mówił starosta Marek Pławiak.

Mieszkańcy, którzy przybyli na Święto Plonów mogli nie tylko obejrzeć występy zespołów regionalnych, ale przypomnieć sobie jak jeszcze niedawno wyglądały żniwa.

Pięknie przedstawili to członkowie zespołu Jakubkowianie. Na scenie zaprezentowały się także Brzeźnioki, Słopnicki Zbyrcok i Podegrodzcy Chłopcy. Najmłodsi mieli do dyspozycji Myszkoland i grę w paintball oraz sporo smakołyków regionalnych.

Na zwieńczenie imprezy zaplanowano występ Kabaretu PUK, zespołu Ciupaga, pokaz sztucznych ogni i zabawę taneczną.

Fot. Maria Olszowska

Na Skróty