Przejdź do stopki

Goście z zagranicy

    wyświetleń: 311
Goście z zagranicy

Treść

Od piątku 4 maja br. gościmy  na terenie naszej Gminy młodzież z partnerskiego Miasta Crescentino /Włochy/ wraz z delegacją i opiekunami oraz naszym rodakiem Ks. Edwardem Świątkowskim. Gośćmi z zagranicy byli również Węgrzy z miasta Miszkolc wraz z delegacją przedstawicieli LGD.

Goście m.in. brali udział w Jubileuszowym 25. Święcie Kwitnących Sadów na które zapraszał Wójt Gminy Pan Stanisław Golonka wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna Panią Moniką Sowa.

Współpraca z Włochami trwa już 10 lat.  Podczas swojego pobytu goście m.in. zwiedzają najważniejsze zakątki Polski (Zakopane, Białka Tatrzańska, Wrocław, Kraków, Wieliczka, Oświęcim, Częstochowa), poznają funkcjonowanie samorządu lokalnego, dzielą się swoimi doświadczeniami, dążą do wzmacniania różnego rodzaju wymiany między mieszkańcami, nawiązują wzajemne przyjaźnie w celu poznania bogactwa kulturowego, folkloru, a także języka miejscowości partnerskiej. Opiekunami naszych gości z Włoch i Węgier jest Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej z Dyrektorem Panem Zbigniewem Rusnakiem na czele.

W poniedziałek 7 maja br. goście uczestniczyli  w spotkaniu z Wójtem Gminy, który prezentował bogactwo naszych wszystkich 19 miejscowości. Nasi przyjaciele z zagranicy mogli obejrzeć przygotowany program artystyczny i również spróbować swoich sił na scenie w polskich tańcach np. wściekłej czy suwanej polce.

 

Atmosfera była bardzo wesoła. Na zakończenie goście wraz z Panią Moniką Sowa obejrzeli nowe pomieszczenia Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

Zapraszamy na Fotorelację

Na Skróty