Przejdź do stopki

Kolonia z Łubianki z wizytą u Wójta

    wyświetleń: 346
Kolonia z Łubianki z wizytą u Wójta

Treść

Do Gminy Łososina Dolna na tygodniowe wakacje przyjechała grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z partnerskiej Gminy Łubianka /woj. kujawsko – pomorskie/.

Dzieci i młodzież kolonijna będąc w województwie małopolskim zwiedzają m.in.: Stary Sącz, Szczawnicę, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Oświęcim, Bochnię, Kraków, Zakopane i Białkę Tatrzańską.

W programie kolonijnego wypoczynku jest przede wszystkim poznanie naszych gminnych okolic i tradycji. Wójt Gminy Pan Andrzej Romanek spotkał się z młodymi przyjaciółmi we wtorek tj.: 25 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna gratulując wyników w nauce i życząc bezpiecznego i radosnego wypoczynku wszystkim uczestnikom. W spotkaniu uczestniczył również Pan Józef Szkarłat - Pełnomocnik Wójta Gminy. Młodzież bardzo czynnie brała udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Pana Sławomira Bryniaka kierownika Zespołu Regionalnego Jakubkowianie. Goście na scenie widowiskowej poznali najważniejsze tańce, zwyczaje i gwarę „Lachów Sądeckich”.

Pani Dyrektor Monika Sowa oprowadziła młodzież po ważniejszych pomieszczeniach znajdujących się w budynku: pracowniach, zapleczach, salach oraz przedstawiła bogatą ofertę kulturalną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na gości czekał również słodki poczęstunek i drobne upominki.

W atrakcjach na cały dzień znalazły się również: 

  • Lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego;

  • Sadownicza Spółdzielnia Handlowa - ŁOSOSINA;

  • XIII-wieczny Zamek Rycerski w Tropsztynie;

  • Rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim.

Słoneczna pogoda i humory dopisały. Dzieci i młodzież z zapałem podziwiały uroki i zakątki naszej gminy, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zasiąść za sterami samolotu czy uczestniczyć w rejsie po Jeziorze Rożnowskim. W tym roku nocleg dla uczestników kolonii zapewniała Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej.  Koordynatorem z ramienia Urzędu była Pani Marzena Bochenek, a za bezpieczne dotarcie do celu wspólnych wojaży odpowiadał Pan Stanisław Basta. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację bardzo dziękujemy za pomoc.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

Na Skróty